Poszukujemy pracowników do pracy na plantacji truskawki. Praca tymczasowa 2, 3, 4 tygodnie na przyjęciu i przy sortowaniu truskawki w Tyńcu. Dobrze płatna!!! Wszelkie informacje:
Stanisław Bogdał –
Polski Instytut Truskawki
tel. 500-891-343.
Oferta pracy!
Stanflex – Polski Instytut Truskawki poszukuje
pracownika do pracy w sterowni nawozów
MIEJSCE PRACY: Kraków – Tyniec
OPIS STANOWISKA:
– utrzymanie, sterowanie i kontrola procesu nawodnienia i fertygacji truskawek (obsługa oprogramowania komputerowego do sterowania procesem nawadniania i nawożenia plantacji, przygotowanie koncentratów nawozowych, dbanie o stan instalacji),
– zamawianie oraz monitorowanie dostaw nawozów i środków ochrony roślin.
WYMAGANIA:
– podstawowa znajomość w zakresie instalacji elektro-hydraulicznej,
– znajomość obsługi komputera,
– pobieranie i zabezpieczanie próbek wody i kokosu do analiz,
– dokładność,
– podstawowa wiedza z zakresu chemii nieorganicznej i organicznej,
– przygotowywania roztworów do fertygacji,
– wykonywania pomiaru pH i EC.
– umiejętność pracy w zespole.
-mile widziane wykształcenie technik lub inżynier
OFERUJEMY:
– pracę przy innowacyjnym projekcie uprawy truskawek,
– stabilność zatrudnienia,
– premię za wyniki w pracy,
– przyjazną atmosferę
Konferencja – Święto Kwitnącej Truskawki – 17.05.2019
W ostatni piątek, 17 maja 2019, w Krakowie – Tyńcu Polski Instytut Truskawki zorganizował Konferencję poświęconą innowacyjnemu modelowi uprawy truskawki. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady.
Konferencja była wyśmienitą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz szerokiej dyskusji na temat metod uprawy truskawki. Przybyło na nie liczne grono zarówno przedstawicieli środowisk nauki jak i świata biznesu z całej Polski i Europy.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach Konferencji również się zobaczymy!
Grupa Stanflex – Polski Instytut Truskawki
Badawczo-naukowa plantacja truskawki Grupy Stanflex i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
Truskawkowe szanse
Garlica Murowana. W gminie Zielonki powstał Polski Instytut Truskawki. Stworzył go Uniwersytet Rolniczy w Krakowie we współpracy z plantacją doświadczalną StanFlex. czytaj więcej …
Rusza Polski Instytut Truskawki przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
W Sadowniczej Stacji Doświadczalnej Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa powstała doświadczalna plantacja pokazowa truskawek. Wspólne działania mają się przyczynić m.in. do wydłużenia podaży owoców truskawek, wyselekcjonowania jej najlepszych odmian, określenia najlepszego składu pożywki i ochrony tak, żeby w przyszłości można było osiągać jak najwyższe zbiory. czytaj dalej …
Kraków ma Polski Instytut Truskawki
29 maja w Krakowie uroczyście – jak to w Krakowie, ale jednocześnie pracowicie – zainaugurowano działalność Polskiego Instytutu Truskawki. Ta naukowo – wdrożeniowa placówka została usytuowana na terenie Stacji Doświadczalnej Katedry Sadownictwa i Pszczelnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Garlicy Murowanej. Partnerami przedsięwzięcia są wymieniona już Katedra oraz firma Stanflex z Raby Wyżnej, której właścicielem jest Stanisław Bogdał. czytaj więcej …
Uniwersytet Rolniczy utworzył Instytut Truskawki
W najbliższy piątek 29 maja na terenie Stacji Doświadczalnej Katedry Sadownictwa i Pszczelnictwa w Garlicy Murowanej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zainaugurowana zostanie działalność Instytutu Truskawki. W tym samym czasie odbywać się będzie Święto Kwitnącej Truskawki. czytaj dalej …